logo
logo
O mnie

CZEŚĆ!

Mam na imię Kasia i jestem dietetykiem klinicznym. To, że „klinicznym” lubię dodawać, bo odróżnia mnie to od osób, które są dietetykami po kursach lub „bo zaczęły coś jeść i im to pomogło”. Brrrr… Aż mam ciarki.

Podczas studiów, które trwały 5 lat (3 lata licencjat, 2 lata magisterka) na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zdobyłam podstawy wiedzy. Tak, dobrze czytasz: PODSTAWY.

Jestem dietetykiem, który posługuje się dietetyką opartą na faktach, dzięki czemu masz pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Badania naukowe to mój sprzymierzeniec! I Twój też tak nawiasem mówiąc. Jednak nie wszystkie badania cechują się dobrą metodologią i mogą być uznane za miarodajne, ale każde zasługuje chociaż na chwilę zastanowienia. Wiem jak ciężko przesiać to co ważne i „prawdziwe” w Internecie dlatego postaram się spełniać zadanie takiego sita, żebyś Ty już nie musiała/musiał się tym martwić.

Oczywiście na studiach moja edukacja się nie skończyła… Uczestniczę w wielu szkoleniach i konferencjach, żeby poszerzać swoją wiedzę i być na bieżąco. Jestem zdania, że studia to nie wszystko i trzeba przeglądać badania naukowe, żeby po prostu nie zostać w tyle.

Certyfikaty, szkolenia, praktyki, doświadczenie:

 • Kurs “Ekspert Probiotykoterapii” Instytut Medycyny Zapobiegawczej
 • Kurs “SIBO. Przyczyny, konsekwencje i aktualne możliwości leczenia”. Instytut Medycyny Zapobiegawczej
 • Szkolenie “Psychodietetyka w Praktyce”
 • Szkolenie “SOIT- School of Insulinresistance Therapy” i wpisanie na listę specjalistów przyjaznych insulinoopornym (Specjaliści SOIT) https://insulinoopornosc.com/specjalisci-soit/ - jestem w kategorii “mazowieckie”.
 • Certyfikat ukończenia szkolenia kadry medycznej w ramach projektu “Sercu na ratunek. Program KORDIAN 2020.”
 • Certyfikat ukończenia kursu “Zdrowe odżywianie kobiet w ciąży i dzieci”.
 • Certyfikat ukończenia szkolenia “Rola Diety w schorzeniach tarczycy.
 • Certyfikat uczestnictwa w I i II Konferencji Medycznej z zakresu Chorób Autoimmunizacyjnych i alergii towarzyszących.
 • Rekomendacja Banków Żywności za udział w akcji “1000 pierwszych dni dla zdrowia”.
 • Konferencja “Gastoenterologia dziecięca. Talk-show praktyków”.
 • Konferencja “Po drugiej stronie medalu- czyli medycyna w sporcie”.
 • Konferencja “Warszawskie Dni Nauki o Żywieniu” WUM
 • Konferencja “Diety roślinne - wady i zalety” Akademia Dietetyki Sportowej.
 • KONFERENCJI DIETETYKI SPORTOWEJ Akademia Dietetyki Sportowej.
 • Edukacja dzieci w ramach Koła Naukowego Dietetyków WUM
 • Wiele, wiele godzin praktyk i staży w Warszawskich Szpitalach Klinicznych (m.in. Szpital MSWiW, Wojskowy Instytut Medyczny, Szpital Bródnowski, Centralny Szpital Kliniczny na Banacha, Szpital Onkologiczny na Ursynowie, Instytut Hematologi na Ursynowie, Szpital Ginekologiczno- Położniczy na ul. Karowej i w innych).

Postanowiłam stworzyć bloga nie tyle naukowego co po prostu mojego. Znajdziesz tu sporą garść wiedzy stricte dietetycznej, ale także luźne teksty o życiu dietetyka i codziennych sytuacjach, z którymi nawet dietetyk musi się zmierzyć (np.. Ile pralinek Lindor to już poważne przekroczenie bilansu energetycznego? Czy faktycznie muszę zjeść to warzywo do tostów?- tak, nawet takie myśli mnie nawiedzają!).

Ale spokojnie, nie jestem zwolennikiem przesady i restrykcji, wszystko jest dla ludzi, dlatego nie zdziw się jak kiedyś spotkasz mnie w popularnym fast-foodzie albo poczęstuję Cię pralinką. Zawsze masz wybór, możesz ją wziąć lub grzecznie odmówić, tak nawiasem mówiąc. Przy mnie możesz być sobą, serio. Ja nie patrzę w talerz i nie oceniam.

Mam nadzieję, że w chwilach powagi będziesz ze mną poważny/poważna, a kiedy będę żartować będziesz żartować razem ze mną. Na tym mi zależy, więc jeśli coś Ci się nie spodoba lub czegoś nie zrozumiesz…napisz do mnie! Pamiętaj, że jestem tu dla Ciebie.

Systematycznie prowadzę też Facebooka [klik] i Instagrama [klik] gdzie znajdziesz dodatkowe treści z innej strony. Serdecznie Cię zapraszam w te miejsca. Na bank Ci się tam spodoba!

A teraz zabieram się za pisanie i tworzenie treści, które mam nadzieję, zostawią w Waszych głowach choć najmniejszy ślad.